Sarıkamış’ta Öğrencilerin Okul Temsilciliği Seçimi

Kars’ın Sarıkamış İlçesi Fevzi Çakmak İlkokulu’nda demokrasi eğitimi kapsamında yapılan okul temsilciliği seçimi renkli görüntülere sahne oldu.Okul temsilciliği seçimlerine hazırlanan 6 aday öğrenci, okul içinde pankart ve broşürlerle...

Sarıkamış’ta Öğrencilerin Okul Temsilciliği Seçimi

Kars’ın Sarıkamış İlçesi Fevzi Çakmak İlkokulu’nda demokrasi eğitimi kapsamında yapılan okul temsilciliği seçimi renkli görüntülere sahne oldu.

Okul temsilciliği seçimlerine hazırlanan 6 aday öğrenci, okul içinde pankart ve broşürlerle oy kullanan öğrencilere projelerini anlatarak oy istediler. Konulan seçim sandığı ve oy kullanma yeri ile milletvekili seçimlerini aratmadı.

Okul Müdürü Atakan Karabağ, yaptığı açıklamada, birinci kademe öğrencilerin ders programlarında demokrasi eğitimiyle ilgili konuların olduğunu belirtti.

Demokrasi konusunda eğitim alan öğrencilerin yapılan seçimle de bunu uygulamalı olarak görme şansı bulduklarını vurgulayan Atakan Karabağ, “Öğrenciler kullandıkları oylarla kendilerini temsil edecek kişileri belirlediler. Gelecekte birer seçmen olacak bu öğrenciler şimdiden buna bir hazırlık yaptılar. Yaşanan seçim sürecinden tüm öğrencilerimiz mutlu oldu” dedi.

Fevzi Çakmak İlkokulu’nda yapılan okul temsilciliğine 4-B Sınıfı Öğrencisi Tunahan Fırat, 43 oyla seçildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.