22 Kasım 2014 Cumartesi 10:15
28 Okunma
Köylerin Alt Yapı Sorunları Çözülüyor
Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından köylerin alt yapı sorunu çözülüyor. Daday’ın Çayözü köyünde alt yapı çalışmaları kapsımda kanalizasyon sistemi yapıldı.

Türkiye’nin en fazla kalabalık köyleri arasında bulunan Kastamonu’da, köylerin alt yapı sorunu çözülüyor. Bu kapsamda Daday’a bağlı Çayözü köyünde İl Özel İdaresi tarafından kanalizasyon sistemi döşenmeye başladı. Daday ilçesine 17 kilometre uzaklıkta olan ve yaklaşık 40 haneden oluşan Çayözü köyünde uzun bir süredir şikayet konusu olan açığa akan atık su ve standartlara uygun olmayan fosseptik çukurlarının çevre ve halk sağlığı üzerindeki olumsuz etkileri üzerine harekete geçen Kastamonu İl Özel İdaresi, kanalizasyon alt yapı çalışmasını hayata geçirdi. Bu yıl ihalesini gerçekleştiren İl Özeli İdaresi, köyde yapımına başlanan kanalizasyon alt yapı çalışmalarının kısa sürede tamamlanması bekleniyor.

Çevre köylerle de bağlantı kurulan kanalizasyon sistemi sayesinde Çayözü ve çevresindeki köylerinin fosseptik inşaatı da tamamlanacak. Köy halkı, kanalizasyon alt yapısına kavuşmalarından dolayı büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64