banner417
banner425
21 Aralık 2014 Pazar 17:03
71 Okunma
Tahsın Babaş, Sfc Entegre Orman Ürünleri Fabrikasını Ziyaret Etti
banner416
SFC Entegre Orman Ürünleri fabrikasını ziyaret eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, fabrikanın çevreye yönelik yatırımlarının kendisini mutlu ettiğini söyledi.

Türkiye’nin ormanlık alan bakımından en zengin ilinin Kastamonu olduğunu dikkat çeken Tahsin Babaş, 1976’dan bu tarafa hizmet veren ve il ekonomisine önemli katkılar sunan SFC Entegre Orman Ürünleri Fabrikasının şehre büyük katkısının olduğunu söyledi.

SFC Entegre Orman Ürünleri Fabrikası’na gelerek Fabrika Müdürü Bilal Karakaya ve SFC Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu ile görüşen Tahsin Babaş, fabrika hakkında detaylı bilgi aldıktan sonar fabrikayı gezdi.

Tahsin Babaş, Kastamonu ekonomisine önemli katkılar sunan SFC’nin her zaman yanında olduklarını belirtti.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, son aşamaya gelen MDF kazan projesi ve OSB kurutma projesi yatırımlarını da yerinde inceleyerek, şöyle konuştu: “Sunra Fabrikamız gerçekten Kastamonu’daki en önemli sanayi kuruluşlarından bir tanesidir. Özellikle biliyorsunuz OSB malzemesi burada üretilmeye başlandı. Epeyden beri de ihtiyaçları karşılamaktadır, ondan da çok mutluyum. Özellikle çevre yatırımını ve yapmış oldukları diğer yatırımları da yerinde gördüm ve çok mutlu oldum. Bunlar şu anda çalışma aşamasında. Bitirilebilmesi için de hızlı bir şekilde çalışıldığını gördüm. Bitirildiği zaman da çevreye büyük bir katkı sağlayacağından eminim. Onun için de arkadaşlarımıza bu yatırımlar için teşekkür ediyorum. İnsan sağlığı da, çevreye duyarlılık da önemli. Bunlar bir araya geldiğinde sanayimizin de hızla gelişimini destekliyoruz ve inşallah önümüzdeki günlerde ciddi manada bir yatırımlar olacağını ve hayata geçeceğini de tahmin ediyorum. Bu nedenle kendilerine çok teşekkür ediyorum”

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426