banner417
banner425
21 Aralık 2014 Pazar 17:04
21 Okunma
Velilere İletişim Semineri
banner416
TEOG sınavı sonrasında öğrencilerin durumları, mesleki yönlendirme ve okul-veli işbirliği konularında velilere yönelik seminer verildi.

Merkez Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen seminerde, 8. sınıf öğrenci velilerine yönelik verilen seminerde TEOG sınavı sonrasında öğrencilerin durumları, mesleki yönlendirme, okul-veli işbirliği ile iletişim konuları ele alındı.

Seminerde konuşan Okul Müdürü Halit Özden, çocukların geleceği için önemli olan derslerin, sınavların, sosyal, sportif ve kültürel faaliyetlerin önemine dikkat çekerek, okullarının başarılı olduğunu ve bu başarıda da emeği geçen idareci, personel, veli, öğrenci ve özveri ile çalışan öğretmenlere teşekkür etti.

Ardından Kişisel Gelişim Uzmanı aynı zamanda öğrenci velisi Ayşegül Soylu Muslu, iletişimin önce anne-baba ile çocuk arasında kurulmasının gerektiğini söyledi.

İletişimde kullanılan kelimelerden çok beden dilinin büyük yer tuttuğunu ifade eden Muslu, “O nedenle beden dilimize dikkat etmemiz gerekiyor. Çocukla iletişim kurabilmenin temel yolu dinlemekten geçiyor. Yargılamadan, eleştirmeden, akıl vermeden dinlemek önemlidir” dedi.

Çocukların en çok kendilerini önemli hissetmeye, değer görmeye ihtiyacının olduğunu vurgulayan Muslu, sadece iyi bir dinleyici olarak bile çocukları önemsediğinizi gösterebileceğinizi belirterek, evde çocuklara öğretmen değil, anne-baba olmaya çalışmanın gerektiğini ve çocukların velilerin sevgisine ihtiyaç duyduğunu kaydetti.

Çocuklarla zaman geçirmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Muslu, “Ayrıca çocukları çok iyi gözlemlememiz ve nasıl öğrendikleri ile ilgili fikrimizin olması gerekiyor. Görerek mi, dinleyerek mi, yaparak mı öğreniyor inceleyin, buna göre çalışmasını programlamak, mesleki yönlendirme yapmak daha verimli sonuç almayı sağlayacaktır” diye konuştu.

Ardından veliler, öğretmenlerden çocukları hakkında detaylı bilgi aldılar.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426