Chp Adliye Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mustafa Ayan, 17 Aralık operasyonu davası ile ilgili takipsizlik kararı verilmesinden sonra partililer ile birlikte Kayseri Adliyesi önüne siyah çelenk bıraktı.CHP İl Başkanı Mustafa Ayan ve partililer,...

Chp Adliye Önüne Siyah Çelenk Bıraktı

banner390
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Mustafa Ayan, 17 Aralık operasyonu davası ile ilgili takipsizlik kararı verilmesinden sonra partililer ile birlikte Kayseri Adliyesi önüne siyah çelenk bıraktı.

CHP İl Başkanı Mustafa Ayan ve partililer, 17 Aralık davasında takipsizlik kararı verilmesini kınamak için Adalet Sarayı önüne üzerinde ‘Adaletin kara günü’ yazan siyah çelenk bıraktı. Burada bir konuşma yapan Ayan, “Biliyorsunuz geçmişte 17 Aralık’ta yaşanan, kültürümüzde olmayan, ayakkabı kutularında para saklamakla helale değil de harama el sürmemek adında para sayma makinaları bakan çocuklarının evlerinde yakalandı. Bakan kollarında trilyonluk saatlerin olduğu, İstanbul’da bakan da olsan helalinden alamayacağın dairelerin, dolarların ve euroların evlerde bulunduğu bir olay yaşandı. Bu olayın üzerine giden hakimin, savcının ve emniyet mensubu kardeşimizin paralel yapı adı altında hatta bu soruşturmayı yapan savcı ve hakimlerin sürüldüğü yani hırsızlığın aklanması için yapılması gereken alt yapı, her şeyi ile hazırlandı, hazırlatıldı” dedi.

Adliye önüne siyah çelenk bırakılmasının ardından partililer sessizce dağıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.