banner417
banner425
26 Ekim 2014 Pazar 08:40
25 Okunma
Erü Genç Tema Kulübü Yeşil Bilgi Eğitimlerine Hız Verdi
banner416
Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genç TEMA ve Yeşil Nefes Ağaçlandırma Kulübü eğitim grubu öğrencileri Ahmet Soykan Anaokulu’nda ’Yeşil Bilgi Eğitimi’ kapsamında çevre eğitimi verdi.

Eğitim ekibi öğrencilerinden Gamze Hurma ve Hazel Korubaşı, "Çevre bilincini ve doğayı korumayı ne kadar erken öğrenirsek o kadar bilinçli bir toplum yetişir ve geleceğimizi o kadar sağlama almış oluruz. Küçük yaşta çevre konulu eğitimleri alan minik kardeşlerimiz büyüdüklerinde çevreye duyarlı ve bilinçli bireyler olacaklar. Toprak yoksa hayat yok diyerek yola çıkan bizler toprağımıza nasıl sahip çıkacağımızı yeşil bilgi eğitimleri ile genç nesillere aktarmaya çalışıyoruz" dedi.

Okul Müdürü Elife İşler Yalçın da, "Çevre eğitimi konusundaki çabaları nedeniyle okula eğitim vermeye gelen üniversite öğrencilerinin gayretleri bizlere farklı bir enerji verdi. Okul bahçemizin çevre düzenleme çalışmaları için vakıf yönetimin görüş ve önerilerini aldık. Bu vesileyle TEMA Vakfı Kayseri Temsilciliği’ne ve eğitimci doğa sever gençlerimize teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426