banner417
banner425
26 Kasım 2014 Çarşamba 16:31
30 Okunma
Erü Hayırseverler Günü’nde Molu Ailesi Anıldı
banner416
Erciyes Üniversitesi Kültür ve Sanat Komisyonu tarafından düzenlenen Hayırseverler Günü’nde Dr. Sait Molu ve ailesi anıldı.

Erciyes üniversitesi İletişim Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirilen etkinliğine, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Fahrettin Keleştemur, Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof.Dr Hamza Çakır, hayırsever iş adamı Faruk Molu, hayırseverler ve öğrenciler katıldı.

Etkinlik hayırsever Molu ailesini tanıtıcı slayt gösterisi ile başladı. Etkinlikte konuşan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr Fahrettin Keleştemur “ Bugün kendimi gerçekten çok mutlu hissediyorum. Çünkü Üniversitemiz müstesna bir gün yaşıyor. Gördüğünüz gibi Molu ailesi Selçuklu’dan günümüze bir Türkiye tarihi aslında. Sadece üniversitemize değil, Kayseri’ye hatta ülkemize çeşitli alanlarda katkıda bulunmuştur” dedi.

Hayırseverliğin Türk kültürünün önemli unsurlarından olduğunu belirten Keleştemur “Molu ailesi Makarrı Ulemadan günümüze gelen bir aile, çocukları, torunları Molu ailesinin. 2015’e girdiğimiz bu günlerde ailenin kökü Selçuklular’dan Makarrı Ulemadan bu yana geliyor. Dolayısıyla da burada tarih, bir aileyi ağırlamış oluyoruz. Hayırseverlik bizim kültürümüzün en önemli unsurlarından birisidir. Ne kadar hayırsever bir aile olduklarını burada müşade ettik. Her yıl bu kutlanacaktır. Çocukları, torunları her yıl üniversitemize gelecekler ve burada kutlama yapacaklar” diye konuştu.

Rektör Keleştemur’un konuşmalarından sonra eski rektörler Prof. Dr. Mehmet Şahin ve Prof. Dr. Zeki Yılmaz, Molu ailesini anlattı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426