banner417
banner444
04 Kasım 2014 Salı 13:35
19 Okunma
Esenyurt Sosyal Ve Spor Tesisleri  Mahalle Hanımlarının Aynı Zamanda Sosyal Mekanı
banner416
Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ile birlikte Esenyurt Sosyal ve Spor Tesislerini gezerek MEL-MEK kursu çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Melikgazi Belediyesi Meslek Edindirme Kurslarının çok yönlü bir hizmet verdiğini belirten Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, meslek ve sanat öğrenmek için bu kurslara iştirak eden mahalle halkının bir bakıma bir araya gelerek sohbet ettiği, komşululuk ilişkilerinin pekiştirildiği, mahalle birlik ve beraberliğinin ihtisas edildiğini kaydetti. Meslek ve Sanat Kurslarının ilkbahar ve sonbahar dönemleri olmak üzere yılda iki kez 24 ayrı merkezde açıldığını hatırlatan Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Meslek ve Sanat Merkezinde verilen kurslar ile bireyler hem bir meslek ve sanat öğrenerek bilgi ve becerilerini geliştiriyor hem de kalifiye eleman olarak ekonomiye katkı sağlıyor. Mahallelerde açılan bu kurslara iştirak eden ev hanımları ayrıca komşuluk ilişkilerini geliştiriyor ve pekiştiriyor. Malum apartman kültürü komşuluk ilişkilerinde bir çözülmeye sebep olmaktadır. Ancak bu kurslar sayesinde yine mahalle komşuluk ilişkileri canlanmaktadır. Dolayısı ile Mel-Mek kursları aynı zamanda sosyal boyutu ile topluma katkı sağlamaktadır” dedi.

Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık ile birlikte tel kırma, makine nakışı, çocuk bakımı kursiyerlerini ziyaret eden Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, kursiyerlere yapılan eserlerin satışı imkanı için bir alışveriş merkezi yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426