banner417
banner425
11 Kasım 2014 Salı 12:27
24 Okunma
Karayel, Mimarsinan Viyadüğünü İnceledi
banner416
AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve Karayolları 6. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan ile birlikte, Mimarsinan Viyadükünde incelemelerde bulundu.

Güney Çevre yolunu, Malatya’ya bağlayacak viyadük hakkında yetkililerden bilgi alan Karayel, Kayseri’ye çok güzel bir sanat yapısının kazandırılacağını söyledi.

Mimarsinan Viyadükü’nün 1.5-2 yıl içerisinde tamamlanacağını da belirten Karayel, "Bu viyadükün toplam uzunluğu 3 km. Bu viyadük, Malatya yol bağlantısı olacak. Garipsu kavşağından bağlantı olarak, Nevşehir’den gelen, İncesu’dan geçen ve Güney çevreyolu ile birlikte bu yola tamamlanacak bir yol ağımız burası. Kayseri, Güney çevreyolu ile birlikte ulaşım aksı içerisinde trafik sıkıntısı olmadan 2 yıl içerisinde direk Malatya yoluna kavuşmuş olacak. Şu anda Güney çevreyolumuzun bir şeridi normal olarak açıldı. Diğer bir şeridi de mevsim şartları müsait olunca açılacak. Bu yolun bağlantısı Büyükşehir Belediyemiz ile yapılan protokol doğrultusunda yapılmakta. Burada yapılan Mimarsinan Köprülü Kavşağı, Türkiye’de uygulanan çelik gerdirmeli dediğimiz köprülerden birisi. Bu uygulama ilk olarak Malatya’da yapıldı. Şimdi de Kayseri’de ilk defa uygulanıyor. Toplam maliyeti 45 milyon civarında. İnşallah burası bittiği zaman hem Talas’a ulaşım daha kolay olacak, hem Güney çevreyolu ile birleşmiş olacak, önümüzdeki 2 yıl içersinde de bu yol ağımız açılmış olacak. Şehrimize hayırlı olsun." dedi.

Karayolları 6. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan da, bu viyadükün, Derevenk Viyadağü olarak da bilindiğini ifade ederek, "Kayseri Güney çevreyolunun, Malatya yolu bağlantısını sağlayacak. Projemiz toplam viyadük olarak değerlendirdiğimizde büyük sanat yapısı 330 metre açıklıkta, maliyeti 45 milyon TL civarında. Şu anda ihale edilen projenin uzunluğu 2.9 km. İşin süresi sözleşmeye göre 900 gün. 2016 Kasım ayında tamamlamayı planlıyoruz. " şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, AK Parti Kayseri İl Başkanı Hüseyin Cahit Özden ve Karayolları 6. Bölge Müdürü Aydoğan Aslan’a yetkililer tarafından viyadükün simülasyonunu izlettirildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426