banner417
banner425
08 Aralık 2014 Pazartesi 15:17
15 Okunma
Kayseri Rainbov’dan ’spor’da Kardeşlik’ Çağrısı
banner416
Erkekler Hentbol Süper Lig’nde mücadele eden Rainbow Kayseri Sportif Direktörü Yücel Şimşek, hentbol müsabakalarında meydana gelen şiddet olaylarına dikkat çekmek için bildiri yayınladı.

Düzenlediği bildiride sporda ahlak ve dostluğa vurgu yapan Şimşek, "Sporda ahlak, kardeşlik ve dostluk gayesiyle hentbol camiasına yeni bir kan ve yeni bir umut ışığı dağıtmak amacıyla sosyal bir sorumluluk bilinci ile kurulmuş olan kulübümüzün Kayseri’de konuk ettiği takımları ‘’Tanrı misafiri’’ şiarı ile en iyi şekilde ağırlamak ve memnun etmek için elinden gelen gayreti gösterdiği malumdur. Bu durum hentbol camiamızın takdiriyle karşılanmaktadır aynı düşünce ve beklentimiz de daimdir.

Bazı illerde yaşanan tatsız olaylar hentbol camiasını olduğu gibi, kulübümüzü de derinden üzmektedir. Gerekli tedbirlerin alınması noktasında ilgili kurumların ve federasyon yetkililerimizin daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Bursa ve Amasya’nın yaşadığı sıkıntıları şiddetle kınayarak ve üzülerek takip ettik. Sporun dostluk ve kardeşlik ruhuna aykırı durumların olmaması düşüncesi ile Rainbow-Trabzon maçı öncesinde gerekli önlemlerin alınacağını ve hassasiyetin gösterileceğini beklemekteyiz.Aynı hassasiyet ve şuuru kendine her zaman şiar edinmiş kulübümüz sezon başından beri bunu her durumda göstererek dostluk ve kardeşliğin bayraktarlığını yapmaya devam edecektir.Hentbol kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426