banner417
banner425
21 Kasım 2014 Cuma 14:40
15 Okunma
Kayseri Teog Sınavına Hazır
banner416
İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, 26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavına Kayseri olarak hazır olduklarını söyledi.

26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG sınavı ile ilgili konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Bilal Yılmaz Çandıroğlu, “26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak TEOG sınavına çok şükür hazırız. Geçen senede bu sınavın ilki yapıldı. Geçen yılda ilk uygulama olmasına rağmen en ufak bir aksaklığa meydan vermeden sınavlarımızı her iki dönem için tamamlamıştık. Bu yıl da ilki 26-27 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Biz aslında bu sınavların tatbikatını da yapıyoruz. Yani sınav sürecinde evrakların dağıtımından toplanmasına kadar hangi evreler geçiyorsa onun tatbikatını yapacağız” diye konuştu.

Çandırıpğlu ayrıca, “Sınava girecek olan çocuklarımızın kendi okulunda kendi arkadaşlarıyla kendi okul ortamında herhangi bir strese, sıkıntıya girmeden bu sınavın yapılabilmesiydi. Aslında bu bir nevi merkezi sınav demek çok doğru bir yaklaşım değil. Bu aslında ortak bir sınav. Bu sınav sadece tek başına bir kriterde değil. Bu sınavın yüzde 70’i, okul başarısının da yüzde 30’u sınav sürecinde etkili olacak. İnşallah 26-27 Kasım tarihlerinde kazasız, belasız bu sınavları tamamlarız.

26-27 Kasım tarihlerinde ilimizde yapılacak Temel Eğitimden Orta Öğretime geçiş sınavları (TEOG) Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ,İnkılap Tarihi ve Yabancı Dil derslerinden altı oturumda yapılacaktır. Sınavlar saat 9.00 başlayacak, saat 12.00 bitecektir. Her ders için 40 dakika süre verilecektir. Her ders sınavı bitiminde öğrenciler 30 dakika aradan sonra diğer dersin sınavına gireceklerdir.

İlimizde 249 okulda 23331 sekizinci sınıf öğrencisi 1652 sınıfta sınava girecektir. Biz bu konuda ilçe milli eğitim müdürlerimize, okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize güveniyoruz. Bunların sayesinde zaten bir önceki sınavı rahat bir şekilde atlatmıştık. İnşallah bu yılda bu sınavı kazasız, belasız atlatırız diye ümit ediyoruz” şeklinde konuştu.

Sınava girecek öğrencilere seslenen Çandıroğlu, “Sıkıntı edilecek, strese girilecek herhangi bir konu yok. İşte normal olarak Türkçe dersinden bir yazılı, Matematik dersinden bir yazılı bunlar. Kendilerini kasmadan, sıkıntıya sokmadan rahat bir şekilde kendi okullarında kendi arkadaşlarıyla sınava girecekler. Biz onlarla beraberiz” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426