banner417
banner425
23 Ekim 2014 Perşembe 14:50
17 Okunma
Kocasinan Şehrin Giriş Kapılarını Renklendirecek
banner416
Kocasinan Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Erkilet Bulvarı ile Kuzey Çevre Yolu’nu kesiştiren 60 bin metrekarelik yonca yaprağı şeklindeki kavşağı renklendireceklerini söyledi.

Fen İşleri Müdürü Ali Bulu ile Park ve Bahçeler Müdürü Cüneyt Canıdemir’den çalışmalarla ilgili bilgi alan Başkan Mustafa Çelik, “Kocasinan, Kayseri’nin giriş kapısı konumundadır. Havaalanı, otobüs terminali, tren garı ve şehrimizin ana ulaşım arteri Kuzey Çevreyolu da Kocasinan sınırları içerisinde bulunmaktadır. Kayseri’ye gelen misafirlerimizin şehir hakkındaki ilk izlenimleri bu giriş kapılarında oluşmaktadır. Bu nedenle şehrin giriş kapılarını yeşillendireceğiz, renklendireceğiz” dedi.

Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün gündeminde olmasına karşın yıllardır yapılmayan bu bölgenin atıl vaziyette kalmasının içlerine sinmediğini vurgulayan Başkan Mustafa Çelik, ”Kayseri’ye giriş yapan misafirlerimizin bu görüntüyle şehir hakkında olumsuz bir intiba edinmesi içimize sinmediğinden bu alanı düzenleme ve yeşillendirme ihtiyacı hissettik” şeklinde konuştu.

Başkan Çelik konuşmasına şöyle devam etti, ”Kocasinan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’yle Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nün projelendirme çalışması sonucu 60 bin metrekarelik alanın yeşillendirilmesi, çiçeklendirilmesi ve ağaçlandırılması işini başlattık. İnşallah kısa süre içerisinde Erkilet Bulvarı ile Kuzey Çevreyolu’nun kesiştiği yonca yaprağı görünümündeki kavşağı tertemiz ve cennet gibi bir bahçe haline getireceğiz. Zemininde çimlendirme yapılacak alanın orta kısmına çeşitli renk ve kokularda çiçekler ekip, kenarlarını da ağaçlandıracağız. Büyükşehir ve Kocasinan Belediyesi’nin çalışmaları sonucu yerinden alınan ağaçları buraya taşıdık. Kış gelmeden buradaki çalışmalarımızı tamamlamış olacağız.”

Park ve Bahçeler Müdürü Cüneyt Canıdemir de önümüzdeki sezon için Kocasinan sınırları içerisinde bulunan park ve bahçelerde kullanılmak üzere 220 bini lale soğanından oluşan 70 farklı türde 450 bin çiçek alımı gerçekleştirdiklerini belirtti.

Konuşmaların ardından Başkan Çelik, çam fidanlarının dikimini gerçekleştirerek, Erkilet Camii Kebir Muhtarı Hayati Yurt ile birlikte ilk cansuyunu verdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426