Pankent’de Yangın Tatbikatı

Kayseri Şeker Fabrikası Sivil Savunma ekipleri tarafından Pankent Sentetik Çuval Fabrika sahası içinde yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikat sonrası yangında yapılması gerekenler ve yangına müdahale sistemleri uygulamalı olarak gösterildi.Pankent...

Pankent’de Yangın Tatbikatı

Kayseri Şeker Fabrikası Sivil Savunma ekipleri tarafından Pankent Sentetik Çuval Fabrika sahası içinde yangın tatbikatı yapıldı. Tatbikat sonrası yangında yapılması gerekenler ve yangına müdahale sistemleri uygulamalı olarak gösterildi.

Pankent Genel Müdürü Mustafa Çakmak, Sivil Savunma Şefi Kahraman Akbal ve diğer yöneticiler ile çalışanların da vardiyalar halinde katıldığı tatbikat esnasında 10 adet yangın tüpü kullanıldı.

Yangın söndürme cihazlarının çeşitleri ve hangi yangınlarda hangi çeşit kullanıldığı konusunda; Kuru kimyevi tozlu, Karbondioksitli, Holojenli, Azot gazı ile basınçlandırılan Köpüklü, Kuru Metal Toz yangın söndürücülerin tanıtımı yapıldı.

Özellikle mutfak tüplerinin aldığı aleve müdahale edilerek ev yangınlarının önlenmesi hususundaki uygulama, fabrika çalışanlarının sadece iş yerinde değil evlerinde de çıkabilecek yangınlar konusunda bilgi sahibi olmalarına vesile oldu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.