banner417
banner425
18 Ekim 2014 Cumartesi 09:18
27 Okunma
2014 Yılı Sağlıklı Yaşam Ve Hareket Yılı İlan Edildi
banner416
Kilis İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Emin Arslan, 2014 yılının sağlıklı yaşam ve hareket yılı ilan edildiğini söyledi.

Kilis halkının dikkatini çekmek için çeşitli etkinlikler yapan İl Halk Sağlığı Müdürlüğü Cumhuriyet Meydanında stant açtıktan sonra sağlık çalışanları ile birlikte bir yürüyüş gerçekleştirildi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Emin Arslan ile çalışanları vatandaşları bilinçlendirmek için broşür ile şapka dağıttı.

İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Emin Arslan, fiziksel aktivitenin birçok hastalık için hem önleyici, hem de iyileştirici etkilere sahip belirterek, “Günlük düzenli fiziksel aktivite, sağlıklı beslenme ile birlikte kronik hastalıkların önlenmesindeki en önemli ögesidir. Fiziksel aktivite, bireysel olarak kronik hastalıkları önlemede, toplumsal olarak halk sağlığının iyileştirilmesinde etkilidir ve kadın, erkek, her yaştaki bireye fiziksel, sosyal, zihinsel ve ruhsal yararlar sağlamaktadır. Fiziksel aktivite, beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesi, sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımının azaltılması, iş kapasitesinin artırılması, sosyal ilişkilerin güçlendirilmesi gibi durumları olumlu olarak etkilemektedir“ dedi.

Hareketsiz yaşam, tüm dünyada giderek artan bir boyuta ulaştığını ifade eden Dr. Arslan, Kilis’te, 2014 yılı sağlıklı yaşam ve hareket yılı ilan edildiğini belirterek, “Hareketsiz yaşamın neden olduğu bedensel, ruhsal hastalık ve sorunların kaygı verici düzeylerde olduğu otoriteler tarafından kabul edilmektedir. İnsanların acı çekmesi, üretkenlik kaybı ve sağlık kaygıları olması nedeniyle de toplumsal maliyet giderek yükselmektedir. Fiziksel aktivite birçok hastalık için hem önleyici, hem de iyileştirici etkilere sahiptir” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426