Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Okul Taraması

Kilis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından 23 ilkokul ziyaret edilerek bin 690 1. Sınıf öğrencisinin ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.Kilis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli,...

Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezi Okul Taraması

banner390
Kilis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi tarafından 23 ilkokul ziyaret edilerek bin 690 1. Sınıf öğrencisinin ağız ve diş sağlığı taraması yapıldı.

Kilis Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli, Kilis il merkezinde bulunan 23 ilkokul ziyaret edilerek bin 690 birinci sınıf öğrencisinin ağız ve diş sağlığı taraması yapılırken, tarama sonuçları öğrenci velilerinin bilgilendirilmesi amacı ile okul müdürlüklerine teslim edildi.

Öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemi, diş fırçalama eğitimi verilerek bilinçlendirilmeye çalışılırken, diş ve dişeti hastalıkları önlenebilen, kontrol altına alınabilen ve davranışla değiştirilebilen hastalıklar olarak kabul ediliyor. Bu nedenle ağız ve diş sağlığı merkezi sadece tedavi edici değil koruyucu diş hekimliği uygulamalarında misyon edindiği bildirildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.