Dionysos Üniversitelileri Coşturdu

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin yeni kurulan öğrenci topluluklarından “Dionysos Sosyal Sanat ve Kültür Topluluğu” ilk etkinliğini, üniversiteli öğrenciler için düzenledi.Rektörlük konferans salonunu dolduran 700’ü aşkın öğrencinin...

Dionysos Üniversitelileri Coşturdu

banner390
Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin yeni kurulan öğrenci topluluklarından “Dionysos Sosyal Sanat ve Kültür Topluluğu” ilk etkinliğini, üniversiteli öğrenciler için düzenledi.

Rektörlük konferans salonunu dolduran 700’ü aşkın öğrencinin coşkuyla eşlik ettiği etkinlik, tiyatronun tanıtımıyla ilgili kısa film gösterimiyle başladı. Daha sonra Soma maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerimize ithaf edilen şarkı da bir öğrenci tarafından seslendirildi. Dionysos öğrenci topluluğu ile Ali Duyar Gençlik ve Kültür Evi’nin ortaklaşa düzenlediği şiir, konser ve tiyatrodan oluşan etkinlikte, topluluk öğrencileri Cemal Süreya, Ümit Yaşar Oğuzcan gibi ünlü şairlerden şiirler okudular. Müzik eğitmenlerinden oluşan müzik grubunun, Türk Halk Müziği şarkılarını seslendirdiği dinletinin ardından sahneye Dionysos tiyatro grubu çıktı. “Bay Çatlak” adlı komedi türünde kısa skeçlerden oluşan tiyatro gösterisi de izleyiciler tarafından büyük beğeniyle izlendi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.