İl Özel İdaresi’nden Çiftçilere Hizmet

İl Özel İdaresi tarafından damla sulama sistemini yerin istenilen derinliğine gömebilen ve traktörlere uyumlu damlama sulama makinesini yaptırarak çiftçilerin hizmetine sunuldu.İl Özel İdaresi tarafından bölgede yoğun olarak zeytin, Antep...

İl Özel İdaresi’nden Çiftçilere Hizmet

banner390
İl Özel İdaresi tarafından damla sulama sistemini yerin istenilen derinliğine gömebilen ve traktörlere uyumlu damlama sulama makinesini yaptırarak çiftçilerin hizmetine sunuldu.

İl Özel İdaresi tarafından bölgede yoğun olarak zeytin, Antep fıstığı, üzüm bahçeleri tesis eden vatandaşların damla sulama sistemlerine ağaçkakan gibi dış etkilerden zarar gören açıktaki boruların zararını önlemek amacıyla aynı anda damla sulama sistemini yerin istenilen derinliğine gömebilen ve traktörlere uyumlu damlama sulama makinesini yaptırarak çiftçilerin hizmetine sunuldu.

Damla sulama yapacak çiftçilerin kullanımına tahsis edilen araç bir program dahilinde ücretsiz olarak hizmet verecek. Araçta gerekli incelemeleri yapan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Bolat ve İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Metin Karakuş ve İl Genel Meclis üyeleri İl Özel İdaresi bahçesinde uygulamalı olarak makinenin kullanımını gördüler.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.