Küreselleşen Dünya Ve Milli Ekonomi Konferansı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrenci topluluklarından İktisat ve İşletme Topluluğu “Küreselleşen Dünya ve Milli Ekonomi” konulu bir konferans düzenledi.Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa konuşmacı...

Küreselleşen Dünya Ve Milli Ekonomi Konferansı

banner390
Kilis 7 Aralık Üniversitesi öğrenci topluluklarından İktisat ve İşletme Topluluğu “Küreselleşen Dünya ve Milli Ekonomi” konulu bir konferans düzenledi.

Muallim Rıfat Eğitim Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa konuşmacı olarak Ekonomi Yazarı Şevket Talha Apuhan katıldı. Apuhan, küreselleşmeyi bir ülkede başlayan hareketin tüm dünyaya yayılması şeklinde tanımladı. Milli ekonominin öneminden bahseden Apuhan, günümüzün teknoloji çağı olduğunu, bununda arz talep ilişkisi ile doğru orantılı bir şekilde gerçekleştiğini belirtti. Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşması için yapılması gerekenleri de anlatan Apuhan, ithalat-ihracat ilişkisine de değindi.

Konferansın sonunda Yazar Şevket Talha Apuhan’a 7 Aralık Üniversitesi öğretim elemanlarından Okt. Sait Korkmaz plaket verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.