Rektör Güvenç’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, Birleşmiş Milletler’in 3 Aralık’ı Uluslararası “Engelliler...

Rektör Güvenç’in 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Mesajı

banner390
Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

7 Aralık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Güvenç, Birleşmiş Milletler’in 3 Aralık’ı Uluslararası “Engelliler Günü” ilan ettiğini ifade ederek, “Engel, doğuştan ya da daha sonra geçirilen bir hastalık veya kaza neticesinde vücudumuzun bir kısmının sosyal, zihinsel, duygusal ya da fiziksel olarak yeteneğini kaybetmesi durumudur. Bizim ülkemizde de tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ne yazık ki milyonlarca engelli insan bulunmaktadır. Bizlere düşen engelli insanlarımızın önüne çıkan engelleri ortadan kaldırmak ve bu insanları topluma kazandırmaktadır. Bu konuda biz 7 Aralık Üniversitesi olarak diyoruz ki: Engel siz olmayın.Üniversite olarak biz bu konuya ayrıca hassasiyet gösteriyor ve engelli durumunda olan öğrenci ve personelimiz için fiziksel engelleri tek tek ortadan kaldırıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum“ dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.