Suriyeli Çocuklara Kırtasiye Yardımı

8 İnsani Yardım Vakfı, yeni eğitim öğretim döneminde de Suriyeli mağdur çocukları unutmayarak kırtasiye yardımında bulundu.Ülkelerinde çıkan iç savaş sebebiyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli ailelerin çocukları, yeni eğitim öğretim...

Suriyeli Çocuklara Kırtasiye Yardımı

banner390
8 İnsani Yardım Vakfı, yeni eğitim öğretim döneminde de Suriyeli mağdur çocukları unutmayarak kırtasiye yardımında bulundu.

Ülkelerinde çıkan iç savaş sebebiyle Türkiye’ye sığınan Suriyeli ailelerin çocukları, yeni eğitim öğretim yılında Anadolu’dan ve dünyanın dört bir yanından gelen bağışlarla, Kilis’te açılan Suriye okullarında eğitim görecek olan yaklaşık 2 bin Suriyeli çocuk için, İHH İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı tarafından kırtasiye malzemeleri dağıtıldı. Kayseri’den gelen okul sıraları ve yurt dışından bağışçı kurumların yollamış oldukları kırtasiye malzemeleri Suriyeli İlk ve ortaokul düzeyinde eğitim gören çocuklar için; Kurşun kalem, tükenmez kalem, oyun hamuru, çizgili defter, kareli defter, resim defteri, keçeli kalem, çanta, ahşap yapboz gibi kırtasiye malzemeleri dağıtılarak, savaş mağduru çocukların eğitimlerine destek olundu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.