banner417
banner425
05 Aralık 2014 Cuma 16:24
87 Okunma
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş:
banner416
Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, İlkokul 1-2 ve 3.sınıflara Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi verilmesiyle ilgili olarak, Önemli olanın Din ve İslam’ın doğru kaynaklardan, doğru şekilde öğretilmesi olduğunu söyledi.

Kırıkkale’de hizmete giren 60 öğrenci kapasiteli Geylani Erkek Hafızlık ve Kur’an kursu düzenlenen törenle açıldı. Törende, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar okundu. Kursun açılışına Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar ve İl Müftüsü Bekir Gerek’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

Açılış sonrasında Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, 1-2 ve 3.sınıflara Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinin zorunlu olduğunu, bu zorunluluğu nasıl değerlendirdiğini sorması üzerine Keleş, Önemli olanın çocuklar ve genç nesillere Din ve İslam’ın doğru kaynaklardan, doğru şekilde öğretilmesi olduğunu belirterek dini bilgisinin sağlıklı bir şekilde verilmediği takdirde yanlış yada yanlış yollardan öğrenebileceklerini ifade etti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426