07 Kasım 2014 Cuma 11:29
90 Okunma
Kırıkkale’de Şehit Ve Gazi Aileleri Aşura Günü Düzenledi
Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Muharrem ayı münasebeti ile Aşure günü düzenledi. Şehit anneleri ve gazi eşleri tarafından hazırlanan Aşure misafirlere ikram edildi.

Dernek binasında düzenlenen programa Kırıkkale Valisi Ali Kolat’ın Eşi İlksen Kolat, Garnizon ve Mühimmat Komutanı Tuğgeneral Mehmet Kaya’nın Eşi, Vali Yardımcısı Adnan Kayık, Garnizon Komutanı Vekili Mehmet Sadık Akça, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Göktaş, İl Jandarma Alay Komutanı Harun Karabulut, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Müftü Yardımcısı Kemal Cengiz, İl Müftüsü Bekir Gerek’in eşi katıldı.

Dernek Başkanı Rıfat Öcal “Dernek olarak organize ettiğimiz ‘Muharrem Ayı Aşure günü’ programımıza katıldığınız için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bugün Kerbela Şehitlerimizi anıyoruz. Bu vesile ile de, yüce devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna şahadet mertebesine ulaşmış tüm şehitlerimizi ve hakkın rahmetine kavuşan gazilerimizi de rahmetle anıyoruz” dedi.

Dernekte yapılan aşure ikramı sonrası Tüm Şehitlerimiz için Şehitlik Camii din görevlisi Niyazi Gevrek tarafından kuran-ı kerim okunarak dua edildi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64