banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 13:00
68 Okunma
Bedensel Engelliler Derneğinde ’engelli Dergisi’ Çalışması
banner416
Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, illegal dergi çalışmalarının önüne geçmek için ’Engelli Dergisi’ çıkartma hazırlıkları içerisinde olduklarını söyledi.

Avkapan açıklamasında, "Sosyal medya üzerinden başlattığımız dergi fikri ve kampanyamız yönetim kurulu ile birlikte Kırşehir’de olan engelli kardeşlerimizde uygun talep gördü. İçerisinde engellinin olmadığı herhangi bir işe girmeden sadece Kırşehir’de bulunan kardeşlerimizin sorunlarını kamu oyu ile paylaşacağı bir atmosfer oluşturacağız" dedi.

Engellilerin Kırşehir’de artık evlerinden çıkarak sosyal hayat içerisinde olduklarını belirten dernek başkanı Servet Avkapan, "Engelliler öğretmenleri ve hiç tanımadığımız engelli kardeşlerimizden de editörlük için destek aldık. Masraflarını Kırşehir’de bulunan Rehabilitasyon merkezleri ve bu işe gönül vermiş herkesle birlikte karşılayarak dergi projemizi hayata geçireceğiz. Evinden çıkmakta zorlanan kardeşlerimizin de düşüncelerini anlatacağı bir yayın organımızın olması bizleri inanıyorum ki toplumda bir üst kategoriye taşıyacak" diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426