Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Aşure Dağıttı

Kırşehir Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla Cacabey meydanında aşure dağıttı.Düzenlenen aşure dağıtımı hakkında bilgiler veren Başkan Yaşar Bahçeci yaptığı konuşmada, "Muharrem ayı ve aşure günlerinin Türk-İslam geleneğindeki...

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci Aşure Dağıttı

banner390
Kırşehir Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla Cacabey meydanında aşure dağıttı.

Düzenlenen aşure dağıtımı hakkında bilgiler veren Başkan Yaşar Bahçeci yaptığı konuşmada, "Muharrem ayı ve aşure günlerinin Türk-İslam geleneğindeki yeri büyüktür. İnsanlık tarihinin birçok önemli hadisesi muharrem ayının onuncu günü meydana gelmiştir. Kırşehirli hemşehrilerimizin ve İslam aleminin Muharrem Ayını kutluyorum. Çok bereketli bir aydayız. İnşallah bu ayın feyzinden ve bereketinden hepimiz faydalanırız" dedi.

Bahçeci ayrıca, "Biz de Kırşehir Belediyesi olarak bugün Kırşehirli hemşehrilerimize aşure ikram etmek istedik. Kırşehir Belediyesi olarak bu geleneği yaşatmaya çalışıyoruz. Bu ay bereket ayı. Bu bereket ayının da inşallah tüm İslam alemine, ülkemize ve tüm insanlığa bereket getirmesini temenni ediyor ve herkesin Muharrem Ayını kutluyorum” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.