banner417
banner425
07 Kasım 2014 Cuma 09:25
78 Okunma
Çiçekdağı İlçe Belediyesi’ne Fatura Şoku
banner416
Kırşehir’in Çiçekdağı İlçe Belediye Başkanı İsmail Deniz, MEDAŞ tarafından geçmişe dönük kesilen 145 bin liralık elektrik faturası nedeni ile zor günler geçirdiklerini söyleyerek, yasal yollara başvuracaklarını kaydetti.

MHP’li Çiçekdağı Belediye Başkanı İsmail Deniz, 24 aylık geçmişe dönük fatura nedeni ile zor günler geçirdiklerini belirtti. Belediyenin düzenli olarak yatırılan elektrik faturalarına rağmen 145 bin liralık fatura karşısında şaşırdıklarını ifade eden Deniz, “30 Nisan 2014 tarihli belediyemize bir elektrik ödeme bildirimi geldi. Bildirimde önceki gelen faturaların çok üzerinde yani 145 bin liralık faturayı görünce şaşırdık ve hemen ilgilileri arayıp bizim geçmişe dönük elektrik borcumuzun olmadığını gelen tüm elektrik faturalarının düzenli olarak ödendiğini belirterek bir yanlışlık olup olmadığını sorduk. MEDAŞ yetkilileri bu faturanın doğru olduğunu 145 bin liranın geriye dönük 24 ay yanlış okutmadan dolayı borç olduğunu söylediler. Sayaç okumaya giden elektrik dağıtım şirket elamanının hatasının bize yansıtılmasını doğru bulmuyoruz. Yasal haklarımızı aramak için yargıya müracaat edeceğiz" şeklinde konuştu.

Deniz ayrıca, "Bu aşamada MEDAŞ sözde alacağına istinaden yasal süreci beklemeden belediyemize ait su pompalarının olduğu mevkideki kendilerine ait olan hattan elektriğimizi kesti. Bizde mahkemeye müracaat ettik mahkeme belediyemiz lehine karar verdi. Kesilmenin kaldırılması için ihtiyati tedbir kararı verdi ve kesme işini ortadan kaldırınca şehrimiz susuz kalmaktan kurtulmuş oldu” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanı İsmail Deniz, açacakları davanın takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426