banner417
banner425
22 Ekim 2014 Çarşamba 19:26
48 Okunma
Eğitime Servis Engeli
banner416
Kırşehir’de, okul servisinin almadığı öğrenciler, Vali talimatı ile İl Özel İdaresi’nden gelen araçla köylerine götürüldü.

Edinilen bilgiye göre, taşımalı sitemle köylerinden Kırşehir merkeze eğitim almaya gelen 25 öğrenci servis aracı engeli ile karşılaştı. Okulları bittikten sonra servis aracına binmek üzere hareket ettiklerini söyleyen öğrenciler, durak değişimi nedeniyle servis aracına alınmadıklarını iddia etti. Öğrenciler, "Bizi servis bıraktı gitti ailelerimiz neyle gelebilir. Polis servis aracını çevirecek düşüncesi ile yol uzatıldı. 6.30’da evimize gitmemiz gerekirken 7.30’da gittik" dedi.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden gelen bir yetkilinin uzun süren ikna çabası öğrencileri servise binmeye ikna edemezken, mağdur olduklarını anlatan öğrenciler, "Dört senedir servisle gidip gelirken bu sene yer değişikliğini öne sürüyorlar. Bizi tehdit ettiler. Arkadaşımızın bir tanesini arabadan indirdiler. Bize hakaret bile ettiler" şeklinde konuştular.

Öğrenciler, Kırşehir Valisi Necati Şentürk’ün verdiği talimat ve Basın ve Halka İlişkiler Müdürü Osman Demir’in devreye girmesi sonucu İl Özel İdaresi’nden gelen araçla Ecikağıl, Saraycık, Kuruağıl ve Karaboğaz köylerine gönderildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426