banner417
01 Aralık 2014 Pazartesi 17:25
25 Okunma
Kırşehir Besiciliği Gelişiyor
banner416
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, ‘Kırşehir’de açılan yeni tesisler besicilik sektörünün gelişimini arttırdı’ dedi.

Kırşehir’in et üretimi ile adından söz ettirdiğini söyleyen Şahin, “Etimiz kaliteli olduğu için aşırı talep var. Böyle olunca da doğal olarak işletmeler kazanıyor. Etin kaliteli olması, besicilerimizin kaliteli kesif yem kullanmasından kaynaklanıyor. Et ve sütte standart, hayvanın yediği yemin kalitesiyle orantılıdır.

İlimiz hayvancılık noktasında artık marka bir il oldu. Bu da yılların getirdiği tecrübe sayesinde elde edildi. Bir işletmenin kuruluş maliyeti yaklaşık 5,6 milyon lirayı buluyor. Böyle olunca da yatırımcının ’olmazsa yarın bu işten vazgeçerim, giderim’ deme şansı yok. Bunun için de işletmeler teknolojiyi takip etmeyi, belli bir kalite standardını yakalamak zorunda kalıyor. Bu da beraberinde kaliteyi getiriyor" diye konuştu.

Hayvancılığa Devlet desteğinin de arttığını anlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, “Destekten yararlanmak isteyenlerin müracaatlarını 24 Aralık 2014’e kadar kabul edeceklerini ifade ederek, "Müracaatları alıp projelerimizi 2015’te başlatacağız. Bu desteğin ilde hayvancılığın gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum" ifadelerini kullandı.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64