23 Ekim 2014 Perşembe 13:33
16 Okunma
Belediye Personeline Motivasyon Semineri
İzmit Belediyesi çalışanlarına, başarı ve motivasyon semineri verildi. Belediyenin İnsan Kaynakları Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminer Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi. Belediyenin çeşitli birimlerinde görevli 29 personelin katıldığı seminerin Cem Özüak tarafından verildiği öğrenildi.

Motivasyonun başarı üzerindeki etkileri, motivasyonu olumlu ve olumsuz etkileyen faktörler ile hayattaki hedeflerin öneminin anlatıldığı seminerde, büyük veya küçük ulaşılabilir, ölçülebilir, zaman sınırı olan bir hedefi olmayan kişinin hayatta başarılı olmasının çok zor olduğu vurgulandı.

Eğitmen Cem Özüak, “Nereye gideceğini bilmeyen bir kaptan için yelkenleri dolduran rüzgarın bir faydası olmaz. İnsanın da hayatta bir hedefi mutlaka olmalıdır. Hayatta başarılı olanlar mutlaka hedefleri olanlardır” dedi.

Seminer sırasında, tüm katılımcılardan bireysel swat analizleri yapmaları ve buna göre hayattaki hedeflerine ulaşmaları için güçlü ve zayıf yönleri ile fırsatlarının farkına varmaları da istendi.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64