Belediyenin Satranç Konusundaki Çalışmaları Devam Ediyor

İzmit Belediyesi, akıl sanatı olarak bilinen satranç konusundaki çalışmalarına devam ediyor.Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın büyük önem verdiği ve kentin 5 ayrı noktasında satranç okulu açılan İzmit’te yüzlerce çocuğun satranç...

Belediyenin Satranç Konusundaki Çalışmaları Devam Ediyor

banner390
İzmit Belediyesi, akıl sanatı olarak bilinen satranç konusundaki çalışmalarına devam ediyor.

Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın büyük önem verdiği ve kentin 5 ayrı noktasında satranç okulu açılan İzmit’te yüzlerce çocuğun satranç öğrendiği bildirildi. Belediyenin Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesindeki satranç okullarına 5-16 yaş grubundan her çocuğun kayıt yaptırabileceği bildirildi. Halen 150’ye yakın öğrencinin gittiği okullarda, çocuklara satrancın incelikleri öğretiliyor. Geçen yıl bin 354 çocuğun satranç okullarından yararlandığını söyleyen yetkililer, ”Okullarımızda çocuklara konun uzmanlarınca satranç öğretiliyor. Zeka gelişimi açısından özellikle çocuklar için satranç çok önemli. Ailelerden, çocuklarını satranç okullarına göndermelerini istiyoruz” dediler.

Satranç okullarında öğrencilerin okul durumlarına göre öğleden önce ve öğleden sonra eğitimler veriliyor. İzmit’in 5 ayrı noktasında bulunan satranç okullarında eğitim programlarının, Belsa B Blok, (Salı, Perşembe ve Cumartesi) Yenişehir Mahallesi Çocuk Hakları Okulu, (Çarşamba ve Perşembe) Mehmet Ali Paşa Mahallesi, (Çarşamba ve Cuma) Yuvam Akarca Necip Fazıl Kısa Kürek Kültür Merkezi (Cuma) ve 42 Evler Satranç Okulunda (Haftanın her günü) olarak gerçekleşeceği öğrenildi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.