25 Ekim 2014 Cumartesi 10:27
12 Okunma
Bilgievleri’nden Yarhisar Gemisi’ne Çıkartma
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin okul sonrası eğitim desteği veren sosyal projesi Bilgievleri, kültür gezilerine hızla devam ediyor. Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi’nin öğrencileri Gölcük-Kavaklı’da bulunan Yarhisar Gemi Müzesi’nde tarihi bir yolculuğa çıktı.

Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgi Evi’nin öğrencilerinden oluşan 30 kişilik grup, düzenlenen geziyle Yarhisar Gemi Müzesi’ni ziyaret etti. 27 Ekim 2007 tarihinde müze gemi olarak ziyarete açılan, orijinal hali korunan gemide bulunan yaşam alanları, yatakhane, aşçıhane ve salonların yanı sıra üzerlerine günlük kıyafet ve üniforma giydirilmiş cansız mankenlerle, dümen evi, köprü üstü, silahlar, cihaz ve teçhizatlar öğrencilerin oldukça ilgisini çekti.

Gölcük Barbaros Hayrettin Paşa Bilgievi öğrencilerinin gezisi Osmanlı ve Türk bahriyesinin geçmişten günümüze gelişimini anlatan fotoğraf, resim ve objelerden oluşan sergi ile son buldu. Öğrenciler geziye dair memnuniyetlerini dile getirirken herkese Yarhisar Gemi Müzesi’ni ziyaret etmeleri tavsiyesinde bulunacaklarını söyleyerek, müzeden ayrıldılar.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64