banner417
banner425
19 Ekim 2014 Pazar 13:45
21 Okunma
Dilovası’nda E-belediye Dönemi Başladı
banner416
Bilgi toplumu entegrasyonunu sağlayabilmek için gerekli alt yapıyı oluşturan Dilovası Belediyesi, çağdaş çözümler sunan e-belediye uygulamasını devreye soktu.

Kent yaşamını, bilgi çağının gerektirdiği şekliyle kolaylaştırmaya çalışan Dilovası Belediyesi Bilgi İşlem Servisi, son üç yılda teknik cihaz alt yapısı ve e-devlet sistemi entegrasyonu hazırlığına büyük yatırımlar yaparak, hizmetlerini etkin ve verimli hale getirdi. Sosyal belediyeciliğin yanı sıra çağdaş belediyeciliğe de büyük önem veren Dilovası Belediyesi, e-belediye dönemine de başladı. Belediye Başkanı Ali Toltar, her alanda olduğu gibi, Belediyecilik teknolojilerini de yakından takip ettiklerini ve bu sayede mükelleflerin internetin olduğu her yerde hizmete bir tuşla ulaşabileceklerini belirtti.

Başkan Toltar, bu sistem sayesinde vatandaşların ve diğer mükelleflerin T.C Kimlik yada sicil numarası ile emlak ve ÇTV vergisi borcunu öğrenebildiğini ayrıca yine internet üzerinden ödeme yapabildiğini ifade eden Toltar, yeni sistemle ilgili şu bilgileri verdi: "Bilgi İşlem Servisimiz ile VADİ Bilişimin çalışmaları sonucu E-Belediyecilik hizmetine geçerek yurt içi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın tüm borçlarını sorgulama ve borç ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Buradaki amacımız vatandaşlarımızın mesai saatleri dışında da 7 gün 24 saat belediyemize gelmeden internet ortamında tüm işlemlerini gerçekleştirmelerini sağlamaktır"

Vatandaşlar hizmetle, Online Vezne’de, borçları ile ilgili tahakkuk ve tahsilât bilgilerini görebilecek ve borçlarını kredi kartları ile ödeyebilecek. Bu ödemelerde kart bilgileri ile yapılan işlemlerin güvenliği, 2048 bit SSL şifreleme sistemi ile korunacağı öğrenildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426