banner417
banner425
16 Aralık 2014 Salı 12:45
15 Okunma
Kartepe’de Spor Okullarında Eğitimler Devam Ediyor
banner416
Kartepe Belediyesi, kış spor okulları ile çocukların bedensel ve ruhsal olarak sağlıklı yetişmesi için hizmet vermeye devam ediyor.

Kartepeli çocuklara spor yapma imkanı sağlayan spor okullarından bu dönemde 8 branşta, 11 eğitmen nezaretinde 680 öğrenci faydalanıyor. Her geçen yıl ilginin yoğun şekilde sürdüğü Kartepe Belediyesi spor okullarında kış sezonunda da öğrenciler futbol, basketbol, karate, hentbol, güreş, taekwondo, halk oyunları branşlarında eğitim alıyor. Kartepeli öğrencilere spor yapma imkanı sağlayarak boş zamanlarını da faydalı bir şekilde değerlendirme olanağı bulduğu spor okulları sayesinde kötü alışkanlıklardan da uzak tutulmuş oluyor.

İlçedeki spor tesislerinin yanı sıra okul spor salonlarının da değerlendirildiği spor okullarından bu yıl 8 noktada hafta içi ve sonu olmak üzere 680 öğrenciye spor eğitimi veriliyor. Kartepe Belediyesi spor okullarında, branşlarında yetenekli sporcular Kartepe Belediyesi Gençlerbirliği Spor Kulübü bünyesine lisanslaştırarak müsabakalara katılıyor ve kendilerini geliştirerek kariyer yapmaları sağlanıyor.

Karate, güreş, taekwondo, halk oyunları ve hentbolda katıldıkları şampiyonalarda ve turnuvalarda pek çok başarılı sonuçlar elde eden Kartepenin minikleri gelecek vaat etmeye devam ediyor. Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez Kartepe’yi başarıyla temsil eden sporcularla gurur duyduklarını belirterek, “Çocuklarımız için ne yapsak azdır. Bilgi evleri, spor okulları, çocuk tiyatroları gibi çocuklara yönelik hizmetler yanında yeni spor ve yaşam alanları kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426