banner414
13 Kasım 2014 Perşembe 16:01
13 Okunma
Beyşehir Belediyesi’nden Aşure Etkinlikleri
Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi Muharrem Ayı dolayısıyla ilçe merkezinde üç farklı noktada aşure etkinliği düzenledi.

Merkez Çarşı Camisi, TOKİ Mahallesi İlk ve Ortaokulu ile Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ali Akkanat Kampüsü’nde gerçekleştirilen aşure etkinliğinde konuşan Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, toplumda ayrı bir önemi olan aşure geleneğini yaşatmak için vatandaşlarla bir araya geldiklerini söyledi. Başkan Özaltun, Muharrem Ayının hayırlara vesile olması dileğinde bulunurken, “Bu manevi havayı öğrencilerimizle, vatandaşlarımızla birlikte yaşayalım istedik. Etkinlikten katılımcıların hepsi çok memnun oldu. Bu memnuniyet, her şeye bedel oluyor” dedi.

Etkinliklerde kazanlarda pişirilen aşurelerin başına geçen Özaltun, ilk servisi kendi elleriyle yaptı. Öğrenciler ve vatandaşlar ise düzenlenen etkinlikler nedeniyle Belediye Başkanı Özaltun’a teşekkür etti.

Aşure etkinliklerine Beyşehir Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Mustafa Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Başkan Yardımcıları Halim Gümüşel ve Kahraman Göksu, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Demirgül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Bayındır, kurum amirleri, vatandaşlar, öğrenciler katıldı.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64