banner417
banner425
30 Ekim 2014 Perşembe 17:04
50 Okunma
Ereğli Protokolünden Hayvan Çiftliğine Ziyaret
banner416
Konya’nın Ereğli İlçe Kaymakamı Şakir Erden ve Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Kuzucular Büyükbaş Hayvan Çiftliğini ziyaret etti.

Avusturya’dan ithal edilen 81 adet simental cinsi büyükbaş hayvan Kuzucular Çiftliğine getirildi. Çiftliği ziyaret eden Kaymakam Erden ve Belediye Başkanı Özgüven, çiftlik sahibi Bayram Kuzucu’ya ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.

Kaymakam Şakir Erden ve Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in ziyaretlerinden memnuniyet duyan işletme sahibi Bayram Kuzucu, ziyaretten kaymakama ve belediye başkanına teşekkür etti.

Ereğli Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Orhan Soylu, simental cinsi sığırların süt ve et verimi bakımından yüksek kaliteye sahip olduğunu söyleyerek, Ereğli’nin hayvancılık noktasında geldiği noktanın önemine dikkat çekti.

Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, tarım ve hayvancılığın hızla geliştiği Ereğli’de örnek işletmelerin çoğaldığına dikkat çekerek, bilinçli hareket eden ve çeşitli verilerle hayvancılık yapan işletmelerin kazançlı çıktıklarını söyledi.

Kaymakam Erden de, üreticinin sevincine ortak olmaya geldiklerini ifade ederek, yeni getirilen 81 büyükbaş hayvanın et, süt ve damızlık noktasında Ereğli ekonomisine önemli katkılar sağlayacağını kaydetti.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426