banner417
banner425
05 Kasım 2014 Çarşamba 17:32
29 Okunma
İş Adamı Murtaza Çelikel’den Ereğli’ye Yatırım
banner416
Aslen Ereğlili olan ve İstanbul Ticaret Odası Eski Başkanlarından İş Adamı Murtaza Çelikel’den ilçeye büyük yatırım.

İş adamı Murtaza Çelikel Türkiye’deki köklü İş adamlarıyla bir araya gelerek Ereğli’ye yatırım yapılması noktasında bir toplantı gerçekleştirdi. Yapılan toplantının ardından Ereğli’ye gelen İş adamları İş adamı Halil Ercanın Önderliğinde ilçedeki tarım faaliyetleri konusunda bilgi aldı. Yapılan İncelemelerin ardından Ereğli’ye gelen iş adamları, ilçede yetişebilen bitki, meyve, sebzenin tarımından başlayarak bitkisel yağlar, aspir yağı ve gıda boyası ile Türkiye’de ilk defa meyve ve sebzeleri kurutup toz haline getirmek istedikleri söyledi.

Proje koordinatörü Ömer Kaymakçalar yaptığı açıklamada, Ereğli’ye yapılacak bu yatırımların tahmini olarak 20 milyon dolarlık bir yatırım olacağını söylerken, güneş enerjisi santralinin de Ereğli’ye kurulacağını söyledi.

Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, “Ereğli’miz de inşallah tarımsal ürünlerin değerlenip, katma değer oluşturularak en üst seviyede bölgeye ekonomik ve istihdam olarak katkı sağlayacağını özellikle hemşerimiz Murtaza Çelikel beyin girişimleri ile yapılacak olan yatırımların ilçemize büyük katkı sağlayacaktır. Ereğli Belediyesi olarak yatırım yapacak olan herkese kapımız açıktır elimizden gelen ney ise yapmaya hazırız. Başta iş adamı Murataza Çelikel Bey olmak üzere emeği geçen herkesi bu projeden dolayı tebrik eder, Ereğli’mize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ederim” dedi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426