Kulu’da İsrail’e Tepki Açıklaması

Konya’nın Kulu ilçesinde Saadet Partisi İlçe Başkanı İhsan Gökçe Cuma namazı sonrasında İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya girişi ile ilgili basın açıklamasında bulundu.Basın açıklamasında konuşan Başkan Gökçe Mescid-i Aksa’nın...

Kulu’da İsrail’e Tepki Açıklaması

banner390
Konya’nın Kulu ilçesinde Saadet Partisi İlçe Başkanı İhsan Gökçe Cuma namazı sonrasında İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa’ya girişi ile ilgili basın açıklamasında bulundu.

Basın açıklamasında konuşan Başkan Gökçe Mescid-i Aksa’nın 1967’den bu yana ilk defa tamamen ibadete kapatıldığını söyleyerek, “Müslümanların ilk Kıblegahı olan Mescid-i Aksa, İslam Dünyasının içinde bulunduğu kargaşa ortamından istifade ederek korsan devlet İsrail tarafından işgal edilmekle kalmamış 1967’den bu yana ilk defa tamamen ibadete kapatılmıştır. Mescid-i Aksa’yı yok ederek kendi batıl inançları doğrultusunda kutsal tapınaklarını işgal etmeyi en önemli gayeleri olarak gören işgalci Siyonistler Mescid-i Aksa’nın sahipsiz kaldığını zannederek gözlerini iyice karartmışlardır. Nihayi hedefleri Filistin’i işgal ve Müslümanları bölgeden çıkarmak olan İsrail, öncelikli hedef olarak Mescid-i Aksa’nın işgalini planlamıştır ve yıllardır süregelen sistematik uyutma seanslarıyla Müslümanları uyutmuştur. Başlatılan bu uygulama Müslümanların tepkisizliği karşısında kalıcı hale gelecektir. Müslümanları uyutan işgalci Siyonistler, Mescid-i Aksa’yı yakma girişiminde bulunmuşlardır" dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.