Kulu’da Servis Şoförlerine Seminer

Konya’nın Kulu ilçesinde öğrenci taşımacılığı yapan minibüs şoförlerine taşımacılık ile ilgili seminer verildi.Merkez İlkokul Konferans Salonundaki seminere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İhsan Savaş, Trafik Memuru...

Kulu’da Servis Şoförlerine Seminer

banner390
Konya’nın Kulu ilçesinde öğrenci taşımacılığı yapan minibüs şoförlerine taşımacılık ile ilgili seminer verildi.

Merkez İlkokul Konferans Salonundaki seminere, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü İhsan Savaş, Trafik Memuru Şahin Alp, Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Osman Aslan, Sedat Gökmen, Efkan Koçak, Veri Hazırlama Kontrol İşletmeni Yusuf Erdoğan ve sürücüler katıldı.

Seminerde sürücülerde ve araçlarda aranan belgeler, her koltukta emniyet kemerinin bulunması, fazla yolcu alınmaması, öğrenci indirme-bindirme kurallarının yerine getirilmesi, araç iç ve dış ışık donatımların yasalara ve istenilen niteliklere cevap verilmesi konusunda bilgilendirme yapıldı. Araç bakımlarının de öneminin belirtildiği seminerde, yasalara uymayan sürücülerin cezalandırılacağı ve işlerine son verilebileceği hatırlatıldı. Minibüs sürücülerine zorunlu olarak göreve gitmemeleri durumunda ve araçlarında meydana gelebilecek arızalarından dolayı zamanında taşıma saatine yetişilemeyeceği durumlarda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne veya okul müdürüne haber etmeleri konusunda da uyarılar yapıldı.

Seminerde sürücülerin taşımacılık kurallarına uymalarının önemi anlatıldı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.