banner417
21 Aralık 2014 Pazar 15:26
38 Okunma
Selçuklu Kardeş Şehir Çernooçene’yi Ağırladı
banner416
Konya’nın merkez Selçuklu İlçe Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Şeb-i Arus törenleri için Konya’da bulunan kardeş şehir Bulgaristan Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Arif Osman, Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili Şabanali Ahmed ve Çernooçene Belediye Meclis Başkanı Bedriye Yaşar Gaziömer’den oluşan heyeti makamında ağırladı.

Kardeş belediye ilişkisi çerçevesinde heyeti Selçuklu’da ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, “Hz. Pir’in 741. Vuslat Yıldönümü’nde kardeşimiz Çernooçene Belediyesi ile bir araya gelmek, bu güzel günü onlarla karşılamaktan son derece mutluyum. 2013 yılında Çernooçene Belediyesi ile geleneksel ve tarihi bağlar çerçevesinde her alanda işbirliğinin geliştirilmesi için kardeş şehir protokolü imzaladık. Müslüman ve Türk kardeşlerimize sorunlarının çözümü konusunda her platformda destek vermeye hazırız” dedi.

Selçuklu Belediyesi ile yapacakları ortak faaliyetlerin iki halk arasındaki bağları daha da güçlendirileceğini söyleyen Çernoçene Belediye Başkanı Aydın Arif Osman, “Bölgemizde yaşayan halk, geçmişte Konya ve Karaman bölgesinden göç ederek Kırcaali bölgesine gelmiştir. Selçuklu ve Çernooçene arasındaki geçmişten gelen kardeşlik ilişkileri zaman içerisinde daha da gelişecek. İnşallah sizlerin belediyecilik deneyimlerinden faydalanmak istiyoruz. Bizleri burada ağırladığınız için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İki Müslüman ve Türk şehrin kardeşlik ilişkisi kurmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Hak ve Özgürlükler Hareketi Milletvekili Şabanali Ahmed, geçmişten gelen bu kardeşliğin birbirlerine fayda sağlayacak şekilde artarak devam etmesini dilediğini ifade etti.

Ziyaretin sonunda Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Çernooçene Belediye Başkanı Aydın Arif Osman’a çift cidarlı çini vazo hediye etti.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64