banner417
banner444
18 Aralık 2014 Perşembe 15:04
23 Okunma
Seydişehir’de Park Gerginliği
banner416
Konya’nın Seydişehir ilçesine bağlı Taşarçı Mahallesi’nde geçmiş dönemdeki kasaba belediyesi tarafından yaptırılan kasaba meydanındaki Atatürk Parkı için mahkemeden yıkım kararına tepki gösteren mahalle sakinleri duruma tepki gösterdi.

Yurtdışında yaşayan bir mahalle sakinin Atatürk Parkı’nın kendine ait arsa içerisinde kaldığından ve hukuksuz yapıldığından parkın yıkımı için mahkemeye başvurmuştu. İcra ve jandarma yetkilileri, parkı yıkılmasına öfkelenen Taraşçı Mahallesi halkını sakinleştirip bir kıraathanede mahkeme kararı ile ilgili bilgi verdi. Yıkılacak olan Atatürk Parkı’na toplanan mahalle sakinleri ise, “Bu parkın yapımında devlet para ödedi. Yazık değil mi şimdi o paraya” diyerek tepki gösterdi. İcra ve jandarma yetkilileri ise, “Bu sorun bizim sorunumuz değil. Elimizde mahkeme kararı var” diyerek yıkım kararını uygulamaları gerektiğini söyledi.

2011 yılında Mehmet Ali Koçak isimli şahıs mahkemeye başvurarak yapılan park alanının bir bölümünün kendine ait arsaya yapıldığı gerekçesiyle mahkemeye başvurmuş ve mahkemeden o park için yıkım kararı çıkmıştı.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426