Vedat Sakman Meram’da Hayranlarıyla Buluştu

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından organize edilen “Meram Aşkına Kültür, Sanat, Yaşam” söyleşilerinin ikincisinin konuğu sanatçı Vedat Sakman oldu.Meram Belediyesi’nin organize ettiği “Meram Aşkına Kültür, Sanat...

Vedat Sakman Meram’da Hayranlarıyla Buluştu

banner390
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi tarafından organize edilen “Meram Aşkına Kültür, Sanat, Yaşam” söyleşilerinin ikincisinin konuğu sanatçı Vedat Sakman oldu.

Meram Belediyesi’nin organize ettiği “Meram Aşkına Kültür, Sanat ve Yaşam” söyleşilerinin ikincisi Konevi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. “Bu Toprağın Sesi” isimli söyleşide sanatçı Vedat Sakman sevenleriyle buluştu. Birbirinden güzel şarkılarını seslendiren Vedat Sakman, müzik hayatı ve şarkılarıyla ilgili de değerlendirmelerde bulundu.

Konyalı olan sanatçı Sakman, Konya ile ilgili hatıralarını anlattı. Çocukluğunun Konya’da geçtiğini belirten Sakman, Konya’nın hala güzelliğini koruduğunu söyledi. Müziğe lise yıllarında İzmir’de başladığını belirten Sakman, "Babamın arkadaşları eve gelir, müzik yaparlardı. Onların içinde büyümek beni çok etkiledi. Evimizde çeşitli enstrümanlar olduğu için hayatımda hep müzik vardı. Bu da benim hayatımı yada yaşamımda müzikte nerede durmam gerektiğini belirledi” şeklinde konuştu. Sanat hayatında 50 yılı geride bırakan Sakman, halen müzik çalışmalarına devam ettiğini söyledi.

Vedat Sakman şarkılarını söylerken, dinleyiciler de eşlik etti. Meram Belediye Başkan Yardımcısı Abdi Kalan, günün anısına Vedat Sakman’a çeşitli hediyeler verdi.

“Meram Aşkına Kültür, Sanat ve Yaşam” söyleşileri kapsamında her ay 2 farklı program gerçekleştirilecek. Programlarda sanatçı, gazeteci, siyasetçi ve köşe yazarları halkla buluşturulacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.