banner417
banner425
24 Eylül 2012 Pazartesi 14:05
1435 Okunma
2.Ulusal Kırsal Turizm Sempozyumu Tamamlandı
banner416
Aksaray  Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen 2. Ulusal Kırsal Turizm Sempozyumu 20-22 Eylül tarihleri arasında geçekleşti.

İlki Karaman'da yapılan 2.Ulusal Kırsal Turizm Sempozyumu bu yıl Aksaray  Üniversitesi ev sahipliğinde ve Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Kırsal Turizm Derneği ile Aksaray İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nün katkıları ile gerçekleştirildi.

Grand Altuntaş Otel’de düzenlenen sempozyuma Aksaray Vali Yardımcısı Mehmet Mızrak, Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Doğan, Karaman İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta,YÖK  Denetleme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hilmi Bahadır Akın, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sempozyum Koordinatörü Prof. Dr. Kemal Esengün ile öğretim görevlileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Türkiye'nin birçok yerinden katılımcıları misafir eden ve bugüne kadar Kırsal Turzim alanında yapılan önemli çalışmalardan bir tanesi gerekleştirildi.
Karaman 2.Ulusal Kırsal Turizm Sempozyumunda iki tane bildiri ile anlatıdı. Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Turizm İşletmeciliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Orhan Batman ile Doktora Öğrencisi Özgür Arpacı  Karaman İlinin Kırsal Turizm Potansiyeli ve Turizm Açısından Kullanılabilirliği ile ilgili bir bidirim sundular. 2.Ulusal Kırsal Turizm Sempozyum yürütme kurulunda da yer alan İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta ile Müdürlüğümüz Şube Müdürü Süleyman Baycan ise hazırladıkları bildiride Karaman İlinin Eko-Turizm potansiyelini anlatan bir sunum gerçekleştirdiler. Sempozyum katılımcılarına ve protokol üyelerine Karaman'ın tanıtıcı yayınları hediye edildi.
Son Güncelleme: 24.09.2012 14:50
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426