3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali

KAYSERİ (AA) - Yücel Çakmaklı Film Atölyesince organize edilen 3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali'nin tanıtım toplantısı yapıldı.Yaman Dede Kültür ve Sanat Evi'nde düzenlenen programda konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün,...

3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali

banner390

KAYSERİ (AA) - Yücel Çakmaklı Film Atölyesince organize edilen 3. Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali'nin tanıtım toplantısı yapıldı.

Yaman Dede Kültür ve Sanat Evi'nde düzenlenen programda konuşan Kayseri Valisi Orhan Düzgün, festivalin bu yıl 5-8 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini söyledi.

Düzgün, festivalinin bu yıl ulusal belgesel, ulusal kısa film ve animasyon olmak üzere 3 dalda düzenlendiğini belirterek, "Festivale olan ilgi oldukça fazla. Önümüzdeki yıllarda bu yarışmacılar sayesinde genç sinemacıların ve yönetmenlerin yetişmesinde bu ödüllü yarışmalar son derece önemli. Türk sinemasına da büyük katkı sağlıyor. Bu yıl da Türk sinemasına önem veren emektar sinemacılar festivale katılacak. Katılan sinemacılara onur ödülleri verilecek" dedi.

- Bu yıl ki tema "Filistin" -

Festival Koordinatörü Kerim Abanoz ise festivalinin bu yılki temasının Filistin olduğunu vurgulayarak, festival sayesinde Filistin ile kültürel bir etkileşimin olacağını ifade etti.

Abanoz, festivale Filistin konsolosunu davet ettiklerini belirterek, "Festivalde Filistin'den 12 film gösterilecek. En azından biz de Filistin konusuna sanat açısından bir farklılık oluşturmaya çalıştık. Festivalimize ilgi artıyor. Önümüzdeki yıllarda festivalimizin giderek büyüyeceğini düşünüyoruz. Filmler, Forum Kayseri içindeki sinema salonunda ve Erciyes Üniversitesi İletişim Fakültesi Konferans Salonu'nda gösterilecek. Festivale tüm halkımızın katılmasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.

Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu da belediye olarak film festivaline her yıl olduğu gibi bu yıl da destek verdiklerini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.