Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi

KONYA (AA) - Moda tasarımcısı Zeynep Kartal'ın koleksiyonundan oluşan Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi'ne katılmak üzere birçok ülkeden Konya'ya gelen mankenler, Türkiye'nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi'ni gezdi.Kartal ile Konya...

Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi

banner390

KONYA (AA) - Moda tasarımcısı Zeynep Kartal'ın koleksiyonundan oluşan Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi'ne katılmak üzere birçok ülkeden Konya'ya gelen mankenler, Türkiye'nin TÜBİTAK destekli ilk Bilim Merkezi'ni gezdi.

Kartal ile Konya Bilim Merkezi'ne gelen 12 manken, merkezin müdürü Ali Çetinkaya'dan bilgi aldı. 13 Mart'ta açılan "Bilim Tüneli" adlı sergiyi de gezen mankenler, hatıra fotoğrafı çektirdi.

- Hedef yılda bir milyon ziyaretçi

Çetinkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Konya Bilim Merkezi'nin TÜBİTAK destekli ilk bilim merkezi olduğunu hatırlattı.

Bilim Merkezi'nin yüzde 80'inin gezilebilecek durumda olduğunu belirten Çetinkaya, şunları kaydetti:

"Bilim Merkezimizde yurt içi ve yurt dışından birçok ziyaretçiyi ağırlıyoruz. Yıllık hedefimiz yaklaşık bir milyon ziyaretçi. Bugün de düzenlenecek Anadolu Selçuklu Kültür Defilesi için dünyanın birçok yerinden Konya'ya gelen mankenler, Bilim Merkezimizi gezdi. Merkezi ve sergiyi çok beğendiklerini ilettiler."


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.