ÇOĞLULULAR ARABAŞI SOFRASINDA BULUŞTU

Karaman ili merkez ilçesine bağlı Çoğlu Köyü’nden olup, Hollanda’da ikamet eden vatandaşlar, Hollanda’nın Lahey kentinde bir araya geldiler.

ÇOĞLULULAR ARABAŞI SOFRASINDA BULUŞTU

banner390
ÇOĞLULULAR ARABAŞI SOFRASINDA BULUŞTU
İlgili Galeriye Git
Bu yıl dördüncü kez düzenlenen ‘Arabaşı Sofrası ve Kaynaşma Akşamı’ adlı etkinliğe, Hollanda’nın değişik kentlerinde ikamet eden Çoğlulu vatandaşlar katıldı.
Lahey’deki  Yozgatlılar 66 Salonu’nda bir araya gelen 150 civarında Çoğlulular, senenin son programında bir araya gelerek, birlikte arabaşı içtiler, hasret giderdiler, sohbet ettiler.
Avrupa Çoğlular Derneği tarafından düzenlenen arabaşı sofrasında kısa bir konuşma yapan dernek başkanı Erkan Özçelik, “Senenin bu son programında, siz değerli köylülerimizle buluşalım istedik. Ulaşamadığımız hemşerilerimize sizler vasıtasıyla ulaşmak istiyoruz. 2016 yılında önemli günlerde programlar düzenlemek istiyoruz. Sizlerden isteğimiz, programlarımıza katılmanız ve derneğimize sahip çıkmanızdır. Programımıza katılımınızdan dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz.” dedi.
OZM Multidienst firmasının sponsorluğunda gerçekleşen programda kısa bir konuşma yapan Başkan Yardımcısı Nizamettin Küçük ise, geleneksel hale getirilen bu arabaşı buluşmalarının, bundan sonra da devam edeceğini söyledi. 7 Mayıs tarihinde Almanya’nın Heilbronn (Stuttgart) kentinde gerçekleştirilecek olan, ‘Avrupa Çoğlulular Kır Şenliği’ organizasyonuna tüm hemşerilerini davet etti.
Programda Hollanda Karamanlılar Federasyonu (HOKAF) yöneticileri de hazır bulundu. 
Hollanda Çoğlu Köyü Derneği Yönetim Kurulu: Erkan Özçelik (Başkan), Necmettin Küçük (Başkan Yardımcısı), Muhammet Yıldızlı (Sekreter), Servet Canuylaysi (Muhasip), Mustafa Kabaktepe (Üye), Mehmet Ali Kılıçaslan (Üye), Sedat Şimşir (Üye). 
Mehmet Ali Topcu – LAHEY


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.