Demre’de Türkü Ziyafeti

Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Demre’de konser veren Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, vatandaşlara unutulmaz bir türkü gecesi yaşattı.Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosunu ilçelerle buluşturuyor....

Demre’de Türkü Ziyafeti

Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Demre’de konser veren Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu, vatandaşlara unutulmaz bir türkü gecesi yaşattı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosunu ilçelerle buluşturuyor. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı ile Kültür Bakanlığı Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu Müdürlüğü işbirliğiyle gerçekleştirilen etkinliğe, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hasan Erdoğan, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Büyükşehir Demre Hizmet Koordinatörü Veli Sertbaş ve belediye meclis üyeleriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Elmalı ilçesinde ilki düzenlenen etkinliğin ikinci adresi Demre oldu. Kültür Salonu’nda akşam saatlerinde düzenlenen ücretsiz konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. ‘Türkülerle Diyar Diyar’ adlı konserde koro, Demrelilere unutulmaz bir gece yaşattı. Türkiye’nin çeşitli yörelerinden türküleri ustalıkla seslendiren Sivas Devlet Türk Halk Müziği Korosu’na vatandaşlar alkışlarla eşlik etti.

Konser sonunda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Süleyman Topcu, konsere katılmayan Demreli vatandaşların çok şey kaybettiğini belirtti, katılan vatandaşlara ve koroya da teşekkür etti. Başkan Topcu daha sonra koro üyelerine çiçek ve Noel Baba işlemeli tabak verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.