banner417
23 Aralık 2014 Salı 14:52
66 Okunma
Denizli’de Miniklerin Kukla Keyfi
banner416
Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından Folklorik Bez Bebek Müzesi’ne çevrilen tarihi Balcı Evi’nde öğrenciler için kukla oyunu sergilendi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl restorasyon çalışmalarını tamamlayıp hizmete açtığı tarihi Balcı Evi, öğrencilerini ağırlamaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu tarafından hafta içi Perşembe ve Cuma günleri Folklorik Bez Bebek Müzesi’ne çevrilen tarihi Balcı Evi’nde ücretsiz gösterime sunulan "Mıstık ile Bonbon" adlı kukla oyunu küçük öğrencilerin büyük beğenisini topluyor.

Geçtiğimiz yıl "Mıstık ile Bonbon" isimli kukla oyunu ile 3 bin öğrenciye ulaşan Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, yeni dönemde Milli Eğitim Koruma Derneği İlkokulu ikinci sınıf öğrencilerini misafir etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Önder Tahmaz ve Enes Aydaç’ın canlandırdığı "Mıstık ile Bonbon" isimli kukla oyununu büyük bir hayranlıkla izleyen çocuklar keyifli bir gün geçirmenin tadını yaşadı. Öğrenciler kukla gösterisinin ardından Balcı Evi Folklorik Bez Bebek Müzesi’ni gezme imkanı bulurken, birbirinden farklı el yapımı bebekleri ilgiyle inceledi.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64