banner417
banner425
08 Kasım 2014 Cumartesi 15:22
84 Okunma
Denizli’de Türk İslam Sanatları Sergisi Açıldı
banner416
Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği "Geleneksel Türk İslam Sanatları Karma Sergisi" açıldı. Sergide Geleneksel Türk İslam Sanatları’ndan Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür, Kaat’ı Çini ve Naht eserleri yer alıyor.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği "Geleneksel Türk İslam Sanatları Karma Sergisi" sanatseverlerin ziyaretine açıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Turan Bahadır Sergi Salonu’nda düzenlenen açılışa, Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci, Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı Hüdaverdi Otaklı, sergide eserleri bulunan sanatçılar ve çok sayıda sanatsever katıldı.

Sergide eserleri bulunan Hattat Mesut Dikel, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a sanata verdiği destekleri için teşekkür etti. Dikel, "Bizler uzun yıllardır geleneksel Türk İslam sanatı üzerine sanatsal nitelikli çalışmalar yapıyoruz. Eserlerimiz sizlere emanet, tüm Denizlilileri sergimize bekliyoruz" dedi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ali Değirmenci ise, tarihsel süreçte Denizli’nin bir çok medeniyete ev sahipliği yaptığını belirterek, "Medeniyetin beşiği olan Denizli bugüne kadar pek çok uygarlığa ev sahipliği yaptı. Biz de Büyükşehir Belediyesi olarak sanata her zaman destek olduk ve destek olamaya devam edeceğiz. Bugüne kadar sayısız kültür ve sanat faaliyetlerimiz oldu. Milli kültürümüze ait Türk İslam eserlerinden oluşan bir serginin açılışını yapmaktan dolayı mutluyuz. Ben öncelikle bu eserlerin sergilenmesi için şehir dışından kentimize gelen sanatçılarımıza, sergi organizasyonunda görev alan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığında bulunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Sergide Dürdana Ünver, Mahmut Şahin, Mesut Dikel, Özcan Özcan, Serap Halıcıoğlu ve Ünzile Türkmen’in toplam 45 eseri bulunuyor. Geleneksel Türk İslam Sanatları’ndan Hüsn-i Hat, Tezhip, Minyatür, Kaat’ı, Çini ve Naht eselerinin yer aldığı sergi 7- 13 Kasım tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426