Ege’nin İki Yakası Ortak Zeytin Sergisinde Buluştu

Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ‘Derin Kökler, Ortak Kökler’ adlı fotoğraf sergisi açıldı.Ayvalık’ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Zeytin Hasat Günleri çerçevesinde düzenlenen sergiye Ege’nin her iki yakasındaki sanatseverler...

Ege’nin İki Yakası Ortak Zeytin Sergisinde  Buluştu

banner390
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde ‘Derin Kökler, Ortak Kökler’ adlı fotoğraf sergisi açıldı.

Ayvalık’ta bu yıl 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Zeytin Hasat Günleri çerçevesinde düzenlenen sergiye Ege’nin her iki yakasındaki sanatseverler ilgi gösterdi. Taksiyarhis Kilisesi’nde açılan sergiye Ayvalık Ticaret Odası Başkan Yardımcısı İbrahim Sakallı, Midilli Fotoğrafçılar Derneği (FEM) Başkanı Stratis Tsoulellis ile Burhaniye Zeytin Fotoğraf Derneği (ZEYFOD) Başkanı Özkan Arıkantürk ve her iki derneği fotoğraf sanatçılarıyla çok sayıda sanatsever katıldı. İlk 31 Mayıs-2 Ağustos 2014 tarihlerinde Midilli Agia Parakevi Endüstriyel Zeytinyağı Üretim Müzesi’nde açılan serginin Ayvalık’taki etabında 50 fotoğraf yer aldı. Organizasyonda emeği geçenlere plaket ve ödülleri de dağıtıldı.

Sergi açılışında konuşan ATO Başkan Yardımcısı İbrahim Sakallı, ‘Derin Kökler, Ortak Kökler’ fotoğraf sergisine gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Sakallı, “Dostluğa, barışa, tarihe hizmet edeceğini düşündüğümüz bu serginin oluşmasında emeği geçen Türk ve Yunanlı fotoğraf sanatçılarına teşekkür ederiz” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.