banner417
banner425
11 Ekim 2015 Pazar 16:27
41 Okunma
Emniyet müdüründen
banner416

SİVAS (AA) - Emniyet Genel Müdürlüğünde polis başmüfettişlik yapan Emniyet Müdürü Ahmet Sula, söz, resim ve yazı sanatını birlikte şekillendirdiği "Seni Seninle Yüzleştirmek İstedim Gel Oku Kendini" isimli resim sergisini sanatseverlerle buluşturdu. 

Sivas Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi'nde açılışı yapılan sergi hakkında AA muhabirine bilgi veren Sula, sergisinde 25 resim çalışması olduğunu, bunun dışında hat, söz ve kaligrafi çalışmalarının da yer aldığını ifade etti.

Sergisini Sivas'ta açtığı için mutlu olduğunu belirten Sula, "Türkiye'nin ikinci en büyük halk kütüphanesinde bulunmak hem benim hem de ülkemiz adına bir kazançtır diye düşünüyorum" dedi. 

Kütüphaneye kendi kitaplarıyla geldiğini ve ziyaretçilerini de "Oku" diyerek sergisine davet ettiğini aktaran Sula, emniyet personeli ve sanatçı olmasının birbirini tamamlayan unsurlar olduğunu dile getirerek, "Hayatta hiçbir şey bu manada birbirine tezat değil. Tam tersine besleyici bir şey. Çünkü, bir alime diyorlar ki 'Bu güzel ahlakı nereden edindin?'. Diyor ki, 'Kötülerden'. O yüzden yaptığımız işi iyi niyetle, güzel şekilde yapmak esastır. Bu sebeple benim için kazanım oldu" diye konuştu. 

Sula, eserlerinde insanların kendisini bulduğunu ve ne anlamak istiyorlarsa onu gördüğünü sözlerine ekledi. 

Şemsi Sivas-i İl Halk Kütüphanesi'ndeki sergi 13 Ekim'e kadar gezilebilecek. 

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426