banner417
banner425
30 Haziran 2015 Salı 12:15
91 Okunma
Evini müzeye dönüştürdü
banner416

YOZGAT - Yozgat'ın Çekerek ilçesinde ikamet eden işçi emeklisi Ali Yıkılmaz (72), 7 yaşından bu yana topladığı eşyaları sergilemek için evini müzeye dönüştürdü.

Yıkılmaz'ın iki katlı evinde sergilediği eşyalar arasında kullanılmayan tarım aletlerinden, el dokuması halı ve kilimlere, aydınlatma eşyalarından mutfak gereçlerine kadar çok sayıda eşya bulunuyor.

Yaklaşık 200 eşyayı evinde sergileyen Ali Yıkılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yaşından beri farklı eşyalara karşı merakının bulunduğunu ve bunları biriktirdiğini söyledi.

Topladığı eşyaları önce evinin bir bölümünde sergilediğini şimdilerde ise evinin diğer odalarını da bu eşyaların kapladığını ifade eden Yıkılmaz, ''Sürekli yeni eşyalar geliyor. Evin odalarında sergileyecek yer kalmadı. Bahçede bir yer yaptım, orası da doldu. Bazılarını evin duvarlarına astım, kapı girişinde de sergiliyorum'' dedi.

Yıkılmaz, farklı dönemlere ait eşyaları yaklaşık 8 yıl öncesinden evinin bir bölümünde sergilemeye başladığını belirtti.

Bazen eşyaları izlediğini dile getiren Yıkılmaz, eşyalarla hatıralarının canlandığını, çocukluğunu hatırladığını ifade etti.

Yıkılmaz, 4 odalı evinin 3 odası, bahçesi ve daha önce ahır olarak kullandığı alanı adeta müzeye çevirdiğini anlatarak, sergilediği eserleri isteyen herkesin gelip gördüğünü sözlerine ekledi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426